Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 661
· Najnowszy użytkownik: Pyranmow

free counters

stat4u

Aktualności

"Podręcznik sędziego tematycznego" - nowe wydawnictwo autorstwa Ryszarda Prange

Dodane przez Redakcja, Dnia: 12.10.2020, 20:06 KZ Tematica Piśmiennictwo
"Podręcznik sędziego tematycznego" - nowe wydawnictwo autorstwa Ryszarda Prange
We wrześniu br. ukazał się drukiem "Podręcznik sędziego tematycznego" wydany przez Klub Zainteresowań PZF TEMATICA. Na 48 stronach zebranych zostało kilkanaście moich artykułów, ukazujących się przez ostatnie pięć lat w biuletynie klubowym TEMATICA. Wszystkie one dotyczą zasad pracy sędziego filatelistycznego.

Cztery pierwsze rozdziały poświęcone są cechom sędziego, przygotowaniu się jurora do pełnienia funkcji na wystawie, temu, co i jak powinien on robić w trakcie działania sądu konkursowego i na koniec, jak przekazać wyniki wystawcom. Ta część powinna zainteresować sędziów wszystkich klas konkursowych. W dalszej części Podręcznika omówione zostały kryteria sędziowania w klasie tematycznej. Ze względu na pewne uniwersalne zasady sędziowania także i te fragmenty opracowania mogą być przydatne dla ogółu sędziów. Jestem przekonany, że niezależnie od specjalności eksponatu, lektura Podręcznika może również przynieść korzyści wszystkim wystawcom, którzy poddadzą swoje eksponaty do oceny przez sędziów.

"Podręcznik sędziego tematycznego" otrzymali wszyscy członkowie Klubu TEMATICA. Chętni do nabycia tej pozycji mogą zwrócić się do autora telefonicznie pod numerem: 669 702 851) lub e-mailem na adres: ryszprange@poczta.wp.pl po wskazówki dotyczące wpłaty kosztów druku i wysyłki na konto Okręgu Wielkopolskiego PZF. Nakład ograniczony – w razie większego zainteresowania będzie możliwy w przyszłości dodruk Podręcznika.

Ryszard Prange


facebookDrukuj

Komentarze

#1 | Andrzej Nowak dnia październik 12 2020 22:08:24
Podręcznik sędziego tematycznego polecam wszystkim sędziom i aspirantom. Jest to bardzo wartościowe i bardzo dla sędziego przydatne wydanie.
Przewodniczący GKS
#2 | archeofil dnia październik 14 2020 18:33:58
A ja polecam "Podręcznik..." Ryszarda Prange także wszystkim wystawcom. Oni też powinni wiedzieć co i jak będą oceniać sędziowie w ich eksponatach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.