Filateliści w Klubie osiedlowym "Przylesie"
Dodane przez Andrzej Nowak dnia Październik 19 2011 16:41:15
Koło Młodzieżowe PZF działające przy Klubie Osiedlowym Przylesie Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powstało 13 lat temu. Skupia 12 członków – chociaż w ciągu roku przewija się przez niego sporo ponad 20 osób. Spotkania odbywają się regularnie co wtorek o 17.00. Właśnie we wtorek 18 października...
Treść rozszerzona
FILATELIŚCI W KLUBIE OSIEDLOWYM „PRZYLESIE”
Koło Młodzieżowe PZF działające przy Klubie Osiedlowym Przylesie Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powstało 13 lat temu. Skupia 12 członków – chociaż w ciągu roku przewija się przez niego sporo ponad 20 osób. Spotkania odbywają się regularnie co wtorek o 17.00. Właśnie we wtorek 18 października (w Dzień Łącznościowca) gościliśmy na spotkaniu młodych filatelistów pracownice koszalińskiej Poczty – panie Małgorzatę Rzeszutek i Bożenę Michalczuk. Panie chciały osobiście zapoznać się z metodami pracy z młodzieżą zainteresowaną filatelistyką. Wizyta Pań wcale nie stremowała młodzieży. Był czas na poważną rozmowę o filatelistyce. Czas na pracę ze znaczkami i eksponatami. Mieliśmy też przerywniki humorystyczne, tutaj niezastąpieni byli Kuba i Kinga. Paniom z Poczty pokazaliśmy nasze prace, pochwaliliśmy się kroniką. Krzyś tak zaabsorbował panią Rzeszutek swoimi kotami, że trzeba było ich rozsadzić, bo innych tematów nie dali by poruszyć. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały podarunki z Poczty (kartki i znaczki). Wszyscy cieszyli się z prezentów, przekrzykując się, zapraszały panie z poczty na następne spotkanie licząc na kolejne prezenty.
Nad przebiegiem zajęć czuwał opiekun koła Andrzej Skorek. Studził emocje, chwalił zapał, mobilizował Weronikę do skończenia eksponatu na wystawę „Debiuty”, dziękował za pocztowe prezenty, obiecywał niespodzianki na kolejne spotkanie. Taka zwykła codzienność „młodzieżówki” w Koszalinie.