Zakończenie Wystawy Filatelistycznej w Kępnie
Dodane przez Andrzej Nowak dnia Październik 22 2011 22:01:02
W samo południe 22 października br. odbyło się uroczyste zamkniecie Tematycznej Wystawy Filatelistyczne dla jednej klasy pt. „350 lat nadania praw miejskich Kępnu”. W uroczystości zamknięcia wystawy udział wzięli: z-ca burmistrza Miasta i Gminy Kępno Szymon Szczęsny, sekretarz starostwa kępińskiego...
Treść rozszerzona
Zakończenie Wystawy Filatelistycznej w Kępnie

W samo południe 22 października br. odbyło się uroczyste zamkniecie Tematycznej Wystawy Filatelistyczne dla jednej klasy pt. „350 lat nadania praw miejskich Kępnu”. W uroczystości zamknięcia wystawy udział wzięli: z-ca burmistrza Miasta i Gminy Kępno Szymon Szczęsny, sekretarz starostwa kępińskiego Marian Lorenz, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzej Mroziński, oraz liczna rzesza filatelistów – wystawców z całej Polski, w tym filateliści i mieszkańcy Kępna. Dokonano wręczenia głównych nagród wystawy.
Grand Prix Wystawy otrzymał Jerzy Salamon za eksponat pt. „Ptaki”, dyplom w randze medalu złotego i trofeum kryształowe z nagrodą rzeczową burmistrza Miasta i Gminy Kępna Anieli Kempa.
Nagrodę specjalną za najlepszy eksponat filatelistyczny o tematyce religijnej, otrzymał eksponat kolegi Joachima Cebuli pt. „Adwent-symbolika i obyczaje okresu przed bożonarodzeniowego”, otrzymał puchar z dyplomem redaktora naczelnego „Tygodnika Kępińskiego”.
Nagrodę specjalna w konkursie na najładniejszy eksponat w oczach zwiedzających wystawę został wybrany w głosowaniu podczas zwiedzania wystawy, eksponat kolegi Wiktora Bystrego pt. „Pies przyjacielem i pomocnikiem człowieka”. Eksponat otrzymał puchar wraz z nagrodą rzeczową starosty kępińskiego Włodzimierza Mazurkiewicza. Codziennie wśród zwiedzających wystawę dokonywano rozlosowania pięciu nagród przygotowanych przez Komitet Organizacyjny Wystawy. Podczas zakończenia rozlosowano dodatkowe główne nagrody wśród wszystkich tych którzy głosowali na wybrany najładniejszy eksponat. Ta nowa forma promocji filatelistyki, wprowadzona przez organizatorów wystawy, cieszyła się dużym zainteresowaniem i jest formą do naśladowania na innych wystawach filatelistycznych. Wszyscy wystawcy otrzymali okolicznościowe medale wystawy oraz nagrody rzeczowe. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i społeczeństwa kępińskiego, odwiedziło ją ok. 700 osób. Odwiedziły ją również osoby z poza Kępna, w tym młodzież z Gimnazjum nr 2 z Ostrzeszowa i Szkoły Podstawowej z miejscowości Świba k/Kępna.. Wystawa spełniła swój założony cel - promocja filatelistyki wśród młodzieży i społeczeństwa kępińskiego. Organizacja wystawy została wysoko oceniona przez uczestników podczas otwarcia jak i zakończenia wystawy.
Komitet Organizacyjny Wystawy składa podziękowanie wszystkim wystawcom, sędziom, wszystkim instytucjom, osobom prywatnych za pomoc w organizacji wystawy i wsparcie finansowe.

Informację przesłał:
Henryk Dembski