69 NR KWARTALNIKA ZO PZF W KOSZALINIE
Dodane przez Andrzej Nowak dnia Grudzień 18 2011 19:25:18
W grudniu br. Koszaliński Okręg PZF wydał 4 nr „Informatora”. Kwartalnik, od blisko 20 lat, skrupulatnie odnotowuje wydarzenia jakie organizowane są w Okręgu. Daje również możliwość prezentacji badań i przemyśleń filatelistów z tego środowiska. W grudniowym numerze Czytelnik dowie się, że życie...
Treść rozszerzona
69 NR KWARTALNIKA ZO PZF W KOSZALINIE

W grudniu br. Koszaliński Okręg PZF wydał 4 nr „Informatora”. Kwartalnik, od blisko 20 lat, skrupulatnie odnotowuje wydarzenia jakie organizowane są w Okręgu. Daje również możliwość prezentacji badań i przemyśleń filatelistów z tego środowiska. W grudniowym numerze Czytelnik dowie się, że życie w Koszalińskim Okręgu PZF, w ostatnich trzech miesiącach, toczyło się dosyć wartkim nurtem. Koniec roku obfitował w szereg istotnych przedsięwzięć angażujących wszystkich działaczy Okręgu. Młodzieżowa wystawa Debiuty, będąca już 13. edycją, zgromadziła dużo różnorodnych eksponatów z całej Polski (a nawet z zagranicy). Dała też możliwość pierwszego wystawienia eksponatów młodzieżowym filatelistom. Relacja T. Galanta opisuje to tak ważne dla Okręgu wydarzenie. W 4 numerze Informatora z 2011 roku zaprezentowana też jest porcja informacji z bieżącej pracy. O Święcie Niepodległości, spotkaniach filatelistycznych, współpracy z Pocztą w Miastku można przeczytać w materiałach A. Pieszaka i A. Skorka. Historia Poczty w materiale W. Fijałkowskiego, jak zwykle jest opracowaniem niezwykle profesjonalnym. Cykl materiałów J. Henke o filatelistyce w Słupsku może być interesującą lekturą. R. Munzer po raz kolejny roztacza przed Czytelnikami tajniki pracy latarń morskich. W klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadził nas Redaktor naczelny Informatora T. Galant ciekawym artykułem o świętach.
W regionie obchodziliśmy zapowiadany wcześniej jubileusz powstania urzędów pocztowych w Połczynie - Zdroju, Sianowie i Świdwinie. Punktem kulminacyjnym była uroczystość zorganizowana w Sianowie.
I tym razem ilość tematów kolejnego w tym roku numeru „Informatora” powinna zadowolić najróżniejsze zainteresowania kolekcjonerskie. Redakcja życzy przyjemnej lektury, chętnych do zaprezentowania swoich materiałów zapraszamy na nasze łamy.

Przesłał;
Andrzej Skorek