Powitanie lata w Koszalinie
Dodane przez Andrzej Nowak dnia Czerwiec 22 2012 22:33:34
Filatelistyczna młodzież z Klubu Przylesie spotkała się ostatni raz przed wakacjami by podsumować rok swojej działalności. Spotkania te należą do tradycji działalności koła. Każde ma inną formułę, to spotkanie też musiało być inne od poprzednich. Młodzież postanowiła zaprezentować swoje poza filatelistyczne zainteresowania...
Treść rozszerzona
POWITANIE LATA W KOSZALINIE
Filatelistyczna młodzież z Klubu Przylesie spotkała się ostatni raz przed wakacjami by podsumować rok swojej działalności. Spotkania te należą do tradycji działalności koła. Każde ma inną formułę, to spotkanie też musiało być inne od poprzednich. Młodzież postanowiła zaprezentować swoje poza filatelistyczne zainteresowania. W obecności władz KSM Przylesie – Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Ryszarda Magierka, członka Rady Bogdana Dziennego, przedstawicieli Klubu, Okręgu PZF, rodziców i dzieci odbyło się uroczyste spotkanie Było to w przeddzień astronomicznego lata.
Po oficjalnych powitaniach każde dziecko opowiedziało o tym co robi na zajęciach klubowych i czym się zajmuje. Z opowieści Martyny dowiedzieliśmy się, że ma dopiero 51 znaczków o owocach, z których zamierza stworzyć eksponat. Oli najbardziej podobała się praca z pincetą, natomiast nie przepada za pracą z katalogiem. Nikola miała sporo radości gdy odklejano znaczki z wycinków. Jeśli dobrze odkleił się znaczek można go było zabrać dla siebie. Każdy uczestnik Koła filatelistycznego deklarował, że nawet wakacje nie przeszkodzą w tym aby poszukiwać walorów do swego eksponatu. W relacji kilku dziewczynek wspominano pomoc Hansa Kuhnerta z Kamiennej Góry, który przekazał młodzieży sporo materiału filatelistycznego.
W klubie przygotowano ekspozycję medalowych osiągnięć sekcji filatelistycznej z poprzednich lat. Kierownictwo Klubu było szczególnie dumne z medali z wystaw międzynarodowych. Swoje utytułowane eksponaty zaprezentowali Weronika („Ptaki ozdobą nieba i ziemi”) i Rafał („kle, kle Boćku kle, kle”). Klaudia pokazała swoje rysunki. Do wglądu była kronika koła.
Bardzo życzliwie przyjęto występy recytatorskie Sandry, Kasi i Martyny. Recital gitarowy Weroniki zaskoczył wszystkich dojrzałością warsztatową i umiejętnościami.
Każde dziecko otrzymało upominki. Były one okazałe dzięki hojności Regionalnego Działu Filatelistyki i Handlu Poczty Polskiej ze Szczecina, KSM Przylesie i Koszalińskiego Okręgu PZF.
Całe spotkanie filmowane było przez regionalną telewizję. Wywiadów udzielili; Klaudia, Martyna i Rafał. Mieszkańcy Koszalina mieli okazję dowiedzieć się o osiągnięciach młodych filatelistów. Informacja o kole filatelistycznym w Klubie może zaprocentuje nowymi młodymi filatelistami.
W iście rodzinnej atmosferze, przy słodkościach i wspaniałym smaku aromatycznych truskawek toczyły się rozmowy o filatelistyce. Snuto plany na przyszłość. Życząc sobie udanego wakacyjnego odpoczynku wyznaczono kolejne spotkanie w pierwszy wtorek września – już w nowym roku szkolnym.

Informację przesłał:
Andrzej Skorek