"Kolegium Wystawiennictwa w Jachrance".
Dodane przez Andrzej Nowak dnia Lipiec 10 2012 19:49:37
Nie tylko parlamentarzyści i biznesmeni spotykają się na konwencjach w podwarszawskiej Jachrance. W miniony weekend spotkało się tam – na zaproszenie Przewodniczącego GKS – grono filatelistów, członków Kolegium Wystawiennictwa i Głównego Kolegium Sędziów. Przez dwa dni obradowano intensywnie nad aktualnymi...
Treść rozszerzona
Kolegium Wystawiennictwa w Jachrance

Nie tylko parlamentarzyści i biznesmeni spotykają się na konwencjach w podwarszawskiej Jachrance. W miniony weekend spotkało się tam – na zaproszenie Przewodniczącego GKS – grono filatelistów, członków Kolegium Wystawiennictwa i Głównego Kolegium Sędziów. Przez dwa dni obradowano intensywnie nad aktualnymi zagadnieniami wystawiennictwa w Polsce. Uczestnicy spotkania otrzymali wcześniej wyczerpująco przygotowane materiały do dyskusji, co znacznie usprawniło i ukierunkowało wymianę poglądów.

Wśród poruszanych spraw znalazły się m.in. analiza systemu ocen punktowych eksponatów na krajowych wystawach konkursowych, projekty roboczych arkuszy do oceny eksponatów wszystkich klas eksponatów „znaczkowych” oraz potrzeba wprowadzenia osobnej klasy dla debiutujących wystawców dorosłych. Rozmawiano zarówno o doświadczeniach pierwszej rundzie tegorocznego szkolenia sędziów w Gdańsku (20-22.04.), jak i o zbliżającej się Wystawie Bilateralnej PL-DE w Kargowej (6.-9.09.).

W spotkaniu wzięli udział: Kol. Janusz Bator, Roman Babut, Jacek Kosmala, Ryszard Prange i Marek Zbierski. Z powodów rodzinnych na spotkanie nie mógł niestety przybyć doświadczony sędzia i wystawca, obecny sekretarz ZG Kol. Antoni Kurczyński.

Przesłał:
Marek Zbierski