Kolekcja Adama Lubomira Woźniaka
Dodane przez Andrzej Nowak dnia Sierpień 02 2012 00:04:44
W ostatnim czasie zbiory Sekcji pieczęci i stempli pocztowych w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu powiększyły się o niezwykle interesującą i cenną kolekcję filatelistyczną pana Adama Lubomira Woźniaka. Znany łódzki filatelista zdecydował się przekazać w darze dla Muzeum walory filatelistyczne...
Treść rozszerzona
Kolekcja Adama Lubomira Woźniaka w zbiorach Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
W ostatnim czasie zbiory Sekcji pieczęci i stempli pocztowych w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu powiększyły się o niezwykle interesującą i cenną kolekcję filatelistyczną pana Adama Lubomira Woźniaka.
Znany łódzki filatelista zdecydował się przekazać w darze dla Muzeum walory filatelistyczne związane z jubileuszem 100-lecia wydania pierwszego polskiego znaczka pocztowego. Zbiór zawiera m.in. odciski datowników okolicznościowych, koperty pierwszego dnia obiegu, kartki pocztowe z nadrukowanymi znakami opłaty oraz znaczki wydane z okazji stulecia emisji „Polski 1” (Fi.. 1007-1011). Znaczna ich część tworzy szereg pojedynczych całości, które łączy wspomniana jubileuszowa tematyka. Walory zostały usystematyzowane według okręgowych dyrekcji Poczty Polskiej.
Z tego miejsca Dyrekcja Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu oraz pracownicy Działu Filatelistycznego pragną złożyć najserdeczniejsze podziękowania panu Andrzejowi Lubomirowi Woźniakowi za przekazany dar.
MICHAŁ PLUTARSKI
Muzeum PiT (Wrocław)