LUBLIN - BRZEŚĆ / BIAŁORUŚ / - filatelistyczne kontakty
Dodane przez Andrzej Nowak dnia Kwiecień 06 2014 12:26:35
To były miłe, niezapomniane dni. Ta refleksja nasuwa się po kilkunastu dniach od wizyty delegacji Zarządu Okręgu Lubelskiego PZF u zaprzyjaźnionych filatelistów Oddziału Brzeskiego Związku Filatelistów Białoruskich. Wizyta w Brześciu trwająca od 19 do 21 marca b.r. związana była z Wystawą Filatelistyczną " BREST 995 " oraz była rewizytą..
Treść rozszerzona
LUBLIN - BRZEŚĆ / BIAŁORUŚ / - filatelistyczne kontakty
To były miłe, niezapomniane dni. Ta refleksja nasuwa się po kilkunastu dniach od wizyty delegacji Zarządu Okręgu Lubelskiego PZF u zaprzyjaźnionych filatelistów Oddziału Brzeskiego Związku Filatelistów Białoruskich. Wizyta w Brześciu trwająca od 19 do 21 marca b.r. związana była z Wystawą Filatelistyczną " BREST 995 " oraz była rewizytą w ramach umowy o współpracy zawartej w maju 2013 r. Wystawa o charakterze międzynarodowym wspaniale zorganizowana , a uroczystość otwarcia z udziałem przedstawicieli władz miejskich i obwodowych , Poczty Białoruskiej i konsulów akredytowanych w Brześciu znakomita , uświetniona występami zespołu instrumentalnego. Niestety, z ubolewaniem przyjęliśmy brak przedstawicieli Konsulatu RP w Brześciu pomimo zaproszeń organizatorów. W skład delegacji Okręgu Lubelskiego wchodzili koledzy : Włodzimierz Kwaśniewski ,Janusz Wach , Zdzisław Kardasiewicz , Andrzej Baranowski i inicjator wyjazdu niżej podpisany prezes Okręgu Lubelskiego. Spotkaliśmy się z serdecznym przyjęciem i niezwykłą gościnnością. Miasto Brześć będące miastem partnerskim Lublina zaprezentowało się znakomicie. Już teraz przygotowuje się do rocznicowych obchodów 1000 - lecia w roku 2019. Duże wrażenie zrobiła na nas słynna Twierdza Brzeska. Zwiedzenie Muzeum Twierdzy Brzeskiej pozwoliło poznać przeszłość
historyczną tego newralgicznego miejsca na styku rzek Muchawca i Bugu.
Kolegom filatelistom z Brześcia , a zwłaszcza Prezesowi Oddziału Brzeskiego Związku Filatelistów Białorusi Wiktorowi Kopotsowi ,vice-prezesowi Waleremu Andrejukowi , a także przesympatycznemu ,uczynnemu Lonii Turynowi składam serdeczne podziękowania i do następnych tak miłych spotkań.

Prezes Okręgu Lubelskiego PZF
Ryszard Kuśmiderski