Wystawa filatelistyczna w "Gostyńską Noc ze Sztuką"
Dodane przez Andrzej Nowak dnia Maj 22 2014 00:35:41
"Noc Muzeów" 2014 była czwartą edycją tej imprezy, jak odbyła się w Gostyniu. Tym razem przygotowano ją pod hasłem "Gostyńska Noc ze Sztuką". Na sobotę, 17 maja 2014 roku, zaplanowano wiele atrakcji, m.in.: wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne. W gostyńskim...
Treść rozszerzona
Wystawa filatelistyczna w „Gostyńską Noc ze Sztuką”

"Noc Muzeów” 2014 była czwartą edycją tej imprezy, jak odbyła się w Gostyniu. Tym razem przygotowano ją pod hasłem "Gostyńska Noc ze Sztuką”. Na sobotę, 17 maja 2014 roku, zaplanowano wiele atrakcji, m.in.: wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne. W gostyńskim Muzeum tego dnia dostępna była też wystawa przygotowana przez członków Koła Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu -- „Sztuka na znakach pocztowych”.
Na 16 ekranach wystawowych gostyńscy filateliści zaprezentowali swoje zbiory: Marek Cebulski „Malarstwo, architektura, folklor jako dziedzictwo kulturowe Polski”, Henryk Chwierot „Malarstwo polskie i światowe na znaczkach pocztowych”, Andrzej Dudek „Malarstwo na znaczkach francuskich” i „Sztuka na znakach pocztowych”, Ewa Jankowiak „Sztuka sakralna na znakach pocztowych”, Jerzy Kozyra Sztuka na znaczkach skandynawskich”, Szymon Krawiec „Malarstwo na znaczkach świata” oraz Stefan Wolniewicz „Malarstwo Wacława Boratyńskiego”.
W sobotnią noc wystawę zwiedziły 842 osoby. Ekspozycja będzie czynna w Sali konferencyjnej gostyńskiego Muzeum do 29 maja 2014 roku.

Przesłał:
Andrzej Dudek
Fot. Robert Czub