Poznańskie Sympozjum Filatelistyczne
Dodane przez Wojtek Nowinski dnia Listopad 28 2014 22:27:13
W dniach 22-23 listopada 2014 roku odbyło się Poznańskie Sympozjum Filatelistyczne. Miejscem spotkania był zabytkowy pałac w Biedrusku pod Poznaniem a organizatorem – Zarząd Okręgu Wielkopolskiego PZF. Sympozjum zgromadziło przeszło 50 osób zainteresowanych historią poczty.
Treść rozszerzona
W dniach 22-23 listopada 2014 roku odbyło się Poznańskie Sympozjum Filatelistyczne. Miejscem spotkania był zabytkowy pałac w Biedrusku pod Poznaniem a organizatorem – Zarząd Okręgu Wielkopolskiego PZF. Sympozjum zgromadziło przeszło 50 osób zainteresowanych historią poczty okresu zaborów do czasu odzyskania niepodległości. W dwóch sesjach – popołudniowej w sobotę i w niedzielę do południa wygłoszono 9 referatów, którym towarzyszyły dyskusje i wymiana uwag. Referaty przedstawili Koledzy Julian Auleitner, Janusz Bator, Jerzy Jakubik, Andrzej Komorowski, Janusz Manterys i Bogdan Pelc. Materiały, które wykorzystywali prelegenci podczas swoich wystąpień, w postaci plików PDF, zostały nagrane na specjalnie na tę okazję wyprodukowaną płytę cd i przekazane wszystkim uczestnikom Sympozjum podczas uroczystej, sobotniej kolacji. Po niej, w adwentowej już atmosferze, przy grzanym winie i pierniczkach, był czas na filatelistyczne rozmowy połączone z przeglądaniem własnego materiału filatelistycznego oraz na spotkanie z właścicielem pałacu, który opisał trudy swojej pracy nad przywracaniem świetności niemal stupięćdziesięcioletniemu obiektowi.
Swoją ofertę zaprezentowała w pałacu Poczta Polska, która z okazji Sympozjum wydała okolicznościową kartkę beznominałową oraz stempel. W sobotnie przedpołudnie poprzedzające Sympozjum przeprowadzone zostało drugie w tym roku szkolenie sędziów
GKS, którzy tym samym mieli możliwość uczestniczenia w Sympozjum.
Wsparcia finansowego Sympozjum udzielił Zarząd Główny PZF, a partnerem medialnym tego przedsięwzięcia był portal PHILA-CLUB.com.


Maciej Kandulski