Spotkanie olsztyńskich filatelistów
Dodane przez Wojtek Nowinski dnia Marzec 15 2015 14:28:19
W dniach 17 lutego i 4 marca br. w siedzibie Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZF odbyły się dwa spotkania, podczas których oprócz załatwiania spraw bieżących, nastąpiło wręczenie odznak honorowych PZF członkom Koła nr 1 w Olsztynie. Zarząd Okręgu Warmińsko-Mazurskiego reprezentowała wiceprezes Grażyna Banasiewicz-Burdal.
Treść rozszerzona
Podczas dwóch wieczornych wtorków - 17 lutego i 4 marca br. - w pokojach wynajmowanych od miasta przez Okręg Warmińsko-Mazurski PZF było wyjątkowo tłoczno. Zgromadzenie tak licznej grupy filatelistów nie zdarza się co dzień. Część osób przyszła odebrać abonament filatelistyczny, inni spotkać się ze znajomymi filatelistami, przybyli także zaproszeni na spotkanie - wieloletni członkowie PZF - odznaczeni honorowymi odznakami. Ze względu na niewielki lokal jakim dysponuje koło, spotkania odbyły się w dwóch terminach. Odznaki honorowe otrzymało w sumie 20 członków olsztyńskiego Koła.
Prezes Koła nr 1 w Olsztynie Mieczysław Kitajczuk zaprosił wieloletnich członków PZF, którym wręczył odznaki honorowe PZF. Władze filatelistyczne Zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego reprezentowała wiceprezes Grażyna Banasiewicz-Burdal.
Oznaczeni mówili z wielka pasją o swoich zbiorach filatelistycznych, o ich przygodzie z filatelistyką, która trwa od dziesiątków lat. Choć nie wszyscy stworzyli zbiory, dalej są zaangażowanymi hobbystami. W dyskusji wspominano minione czasy, spadek zainteresowania tą dziedziną kolekcjonerstwa, wypieranie tradycyjnej filatelistyki przez nowe technologie.
Na zakończenie spotkania prezes koła zachęcał do lektury Filatelisty, do uczestnictwa w spotkaniach wymiennych oraz do przekazania 1% podatku na rzecz PZF.
Nagrodzonym gratulujemy.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Banasiewicz-Burdal