Dni Filatelistyki Białoruskiej w Lublinie
Dodane przez Wojtek Nowinski dnia Wrzesień 07 2015 19:33:07
W ramach umowy o współpracy między Oddziałem Brzeskim Związku Filatelistów Białorusi, a Okręgiem Lubelskim PZF zorganizowano w dniach od 25 lipca do 31 sierpnia br. w ramach Dni Filatelistyki Białoruskiej w Lublinie ekspozycję wystawową w holu Urzędu Pocztowego Lublin 1.
Treść rozszerzona
W ramach umowy o współpracy między Oddziałem Brzeskim Związku Filatelistów Białorusi, a Okręgiem Lubelskim PZF zorganizowano w dniach od 25 lipca do 31 sierpnia br. w ramach Dni Filatelistyki Białoruskiej w Lublinie ekspozycję wystawową w holu Urzędu Pocztowego Lublin 1. Eksponowano zbiory:
- Walerego Andrejuka z Brześcia - "Trzy dni z życia żubra w Puszczy Białowieskiej"
- Andreja Gribowa z Mińska - "Stempel pocztowy"
Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród klientów poczty oczekujących na usługi pocztowe. Szczególne zainteresowanie zwiedzających wzbudził zbiór tematyczny dotyczący Puszczy Białowieskiej Walerego Andrejuka nagrodzony złotym medalem na Wystawie w Pszczynie w 2014 roku i dużym medalem pozłacanym na Międzynarodowej Wystawie "Głogów 2015".
Niewątpliwie, z uwagi na miejsce umieszczenia w/w eksponatów, ekspozycja była dobrą formą popularyzacji filatelistyki w środowisku lubelskim i cennym elementem współpracy z filatelistami Białorusi.

Ryszard Kuśmiderski
Prezes Okręgu Lubelskiego PZF

Foto: Janusz Wach