Konkurs plastyczny na projekt kartki pocztowej
Dodane przez Wojtek Nowinski dnia Kwiecień 10 2016 12:44:16
W dniu 18 grudnia 2015 roku Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. "Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń" - podkreślili senatorowie.
Treść rozszerzona
W dniu 18 grudnia 2015 roku Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. "Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń" - podkreślili senatorowie. Za uchwałą opowiedziało się 79 senatorów, 1 wstrzymał się od głosu. Okazją do ustanowienia Henryka Sienkiewicza patronem 2016 roku jest fakt, że wypada wówczas 170. rocznica jego urodzin oraz 100. rocznica śmierci pisarza.
Aby upamiętnić te rocznice, Koło PZF Nr 4 w Oleśnicy oraz Klub Zainteresowań PZF "Olesnicoviana" organizują konkurs plastyczny na projekt kartki pocztowej, skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy więc młodzież szkolną oraz Młodzieżowe Koła Filatelistyczne do udziału. Dla laureatów pierwszych 3 miejsc w każdej grupie przewidziano ciekawe nagrody, a dodatkowo najlepsza praca zostanie wydana w formie kartki pocztowej. We wrześniu planowany jest także wernisaż najlepszych prac nadesłanych na konkurs.

Prezes Koła PZF Nr 4 w Oleśnicy
Adam Szuler