Idziemy z biegiem czasu - filatelistyczne publikacje elektroniczne
Dodane przez Wojtek Nowinski dnia Maj 30 2016 21:11:47
Dotychczas na naszych wystawach konkursowych nie ocenialiśmy szczegółowo eksponatów publikowanych w formie elektronicznej. Nie możemy nie dostrzegać faktu, że w ostatnich latach powstało wiele stron internetowych i opublikowano różne opracowania filatelistyczne na stałych nośnikach elektronicznych.
Treść rozszerzona
Dotychczas na naszych wystawach konkursowych nie ocenialiśmy szczegółowo eksponatów publikowanych w formie elektronicznej. Nie możemy nie dostrzegać faktu, że w ostatnich latach powstało wiele stron internetowych i opublikowano różne opracowania filatelistyczne na stałych nośnikach elektronicznych. Nadszedł więc czas na poszerzenie możliwości prezentacji i współzawodnictwa dla nowych wystawców. Dotychczasowy regulamin specjalny oceny eksponatów literatury filatelistycznej uzupełniliśmy o publikacje elektroniczne, podejmując stosowną uchwałę, która wchodzi w życie z dn. 1.06.2016 r. Umożliwi to właściwą ocenę trzeciej grupy eksponatów (oprócz eksponatów drukowanych) zgłoszonych na Krajową Wystawę Literatury Filatelistycznej w Iławie. Na wystawę przyjęto 10 takich eksponatów i przeszło 60 w tradycyjnej formie drukowanej.

Zasady oceny opracowań elektronicznych oparte zostały na sprawdzonym wzorze punktacji stosowanej na międzynarodowej wystawie literatury w Moguncji.

Ocena wszystkich eksponatów – po raz pierwszy w kraju – odbywać się będzie na nowych, ale praktykowanych na poważnych wystawach zagranicznych zasadach. Jurorzy otrzymają zgłoszone pozycje na kilka tygodni przed imprezą, aby dokładnie zapoznać się z nimi i podczas wspólnego posiedzenia dopracować obiektywną ocenę, przede wszystkim wg filatelistycznych aspektów opracowań.

Nowy, uzupełniony tekst regulaminu dla klasy LIT jest do pobrania w zakładce Zasady wystaw konkursowych na niniejszej stronie. Zapraszamy wystawców i jurorów do zapoznania się z tym tekstem.

Marek Zbierski
Koordynator Kolegium Wystawiennictwa PZF