150. rocznica urodzin Marszałka Piłsudskiego w Kielcach
Dodane przez Wojtek Nowinski dnia Grudzień 09 2017 14:06:05
Zarząd Oddziału Świętokrzyskiego PZF informuje, że z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, w dniu 5 grudnia 2017 r., zorganizował pokaz w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach (dawny Dom Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego im. Józefa Piłsudskiego).
Treść rozszerzona
Zarząd Oddziału Świętokrzyskiego PZF informuje, że z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego zorganizował pokaz w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach (dawny Dom Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego im. Józefa Piłsudskiego). W dniu 5 grudnia 2017 r. z okazji 150 rocznicy urodzin Marszałka JP odbyła się uroczysta akademia poświęcona postaci Marszałka. Podczas tej uroczystości w Sali Kominkowej WDK odsłonięto popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zarząd Okręgu Świętokrzyskiego PZF, mający również siedzibę w tym budynku, zorganizował pokaz filatelistyczny poświęcony Marszałkowi. Pokaz wzbudził duże zainteresowanie osób zebranych na uroczystości. Wyrażano uznanie i podziękowanie za ciekawie wyeksponowany zbiór walorów filatelistycznych poświęconych postaci tego wybitnego Polaka. Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego wpisał się do tradycji Kielc jako "Dom Piłsudskiego", jako pomnik materialny i wyraz hołdu zło­żonego legionistom oraz ich dowódcy.

Wcześniej, bo w sobotę 2 grudnia, Zarząd Okręgu zorganizował I Piknik Filatelistyczny. Piknik ten odbył się w holu wspomnianego wcześnie WDK i połączony był ekspozycją zbioru poświęconego Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Informację przesłał:
Włodzimierz Seliga
Prezes O. Świętokrzyskiego PZF