Obchody 100-lecia ruchu filatelistycznego na Kielecczyźnie
Dodane przez Redakcja dnia Wrzesień 29 2018 14:01:55
W dniu 22 września 2018 roku, Okręg Świętokrzyski PZF obchodził 100-lecie ruchu filatelistycznego na Kielecczyźnie. Z tej okazji w gmachu Wojewódzkiego Domu Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbyło się uroczyste spotkanie członków Związku, dorosłych i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli też zaproszeni goście, w tym Prezes ZG PZF Henryk Monkos.
Treść rozszerzona
W dniu 22 września 2018 roku, Okręg Świętokrzyski PZF obchodził 100-lecie ruchu filatelistycznego na Kielecczyźnie. Z tej okazji w gmachu Wojewódzkiego Domu Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbyło się uroczyste spotkanie członków Związku, dorosłych i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli też zaproszeni goście, w tym Prezes ZG PZF Pan Henryk Monkos, Pani Hanna Możdżeń Dyrektor Regionu Sieci w Kielcach, Poczta Polska S.A., Pan Jacek Kowalczyk Dyr. Dep. Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Z okazji tak okazałego jubileuszu Okręg wydał książkę pt. "100-lecie Ruchu Filatelistycznego na Kielecczyźnie". Publikacja zawiera rys historyczny działalności Okręgu i katalog datowników okolicznościowych wydanych na terenie Okręgu. W holu gmachu WDK zorganizowano pokaz eksponatów wystawowych członków naszego Okręgu. Obecni na uroczystości zostali obdarowani wydawnictwem książkowym oraz kartką beznominałową wydaną z tej okazji, a na stoisku pocztowym, które zorganizowała Poczta Polska S.A., można było ofrankować kartkę i ostemplować datownikiem okolicznościowym przygotowanym na tą okazję.

Na tej podniosłej uroczystości wielu zasłużonych dorosłych działaczy i członków kół młodzieżowych zostało odznaczonych złotymi, srebrnymi i brązowymi Honorowymi Odznakami Związku. Za wsparcie i pomoc dla kół młodzieżowych działających na swoim terenie, Wójt Gminy Słupia Konecka Pan Robert Wielgopolan oraz Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec uhonorowane zostały brązowym medalem Rowlanda Hilla. Zarząd Główny docenił działalność i pracę naszego Okręgu, który został uhonorowany srebrną odznaką z dyplomem "Za Zasługi dla Rozwoju Polskiej Filatelistyki".

Prezentacja eksponatów oraz relacja z uroczystości przedstawione zostały w lokalnych środkach przekazu: Radio Kielce, telewizji regionalnej i gazecie Echo Dnia.

Informację przekazał:
Włodzimierz Seliga
Prezes Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego