Pokaz w Zielonej Górze
Dodane przez Redakcja dnia Listopad 29 2018 12:29:23
W dniach od 5 października do 16 listopada 2018 roku, w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze, odbył się pokaz filatelistyczny zorganizowany przez zielonogórskich filatelistów. Celem pokazu było przypomnienie o pięknym hobby, jakim jest filatelistyka oraz próba zainteresowania nowych osób, które nie miały do tej pory kontaktu z kolekcjonnowaniem znaczków pocztowych.
Treść rozszerzona
W dniach od 5 października do 16 listopada 2018 roku, w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze, odbył się pokaz filatelistyczny zorganizowany przez zielonogórskich filatelistów. Celem pokazu było przypomnienie o pięknym hobby, jakim jest filatelistyka oraz próba zainteresowania nowych osób, które nie miały do tej pory kontaktu z kolekcjonowaniem znaczków pocztowych. Pokaz charakteryzował się różnorodnością tematów pokazanych w eksponatach, takich jak: "Rower", "Scouting", "Parowozy świata", "Winorośl i wino w dziedzictwie UNESCO" oraz eksponat z historii poczty "Zielona Góra do 1945 roku". Ponadto zostały zademonstrowane trzy eksponaty naszych młodzieżowych członków z Kargowej pod tytułem „Zielona Góra po 1945 roku”, "Zaproszenie do Kargowej” oraz "Piękno Ziemi Lubuskiej". W pierwszym dniu pokazu salę wystawową odwiedzili dziennikarze polskiego radia oraz telewizji regionalnej, którzy nagłośnili medialnie to wydarzenie.
Mamy nadzieję, że umiejscowienie pokazu w Bibliotece Wojewódzkiej spopularyzowało filatelistykę w naszym regionie i w przyszłości spowoduje większe zainteresowanie tym hobby, a co za tym idzie pozyskanie nowych członków do naszego okręgu.

Informację przekazał:
Zdzisław Wiatrowski