Wystawa filatelistyczna Stowarzyszenia Polonus
Dodane przez Redakcja dnia Marzec 22 2019 16:10:27
Na prośbę Pana Dr. Edwina J. Andrews'a Prezydenta Polonus Polish Philatelic Society informujemy, że najbliższa coroczna wystawa filatelistyczna Stowarzyszenia Polonus, odbywająca się w 80. rocznicę powołania stowarzyszenia, odbędzie się w ramach dorocznej wystawy CHICAGOPEX 2019 w dniach 22-24 listopada 2019 roku.
Treść rozszerzona
Na prośbę Pana Dr. Edwina J. Andrews'a Prezydenta POLONUS Polish Philatelic Society, najstarszego i największego stowarzyszenia promującego polską filatelistykę w Stanach Zjednoczonych informujemy, że najbliższa coroczna wystawa filatelistyczna POLONUS-a, odbywająca się w 80. rocznicę powołania stowarzyszenia, odbędzie się w ramach dorocznej wystawy CHICAGOPEX 2019 w dniach 22-24 listopada br. Poza POLONUS-em w wystawie tej wezmą także udział inne działające w Stanach Zjednoczonych narodowe stowarzyszenia. Zapowiedziany jest udział m.in. stowarzyszeń filatelistycznych: litewskiego, rosyjskiego, ukraińskiego.

Pan Andrews zwraca się do członków Polskiego Związku Filatelistów o rozważenie udziału przedstawicieli PZF w tym wydarzeniu. Udział filatelistów z Polski, zdaniem Pana Andrews'a, byłby ważnym akcentem jubileuszu stowarzyszenia. Więcej o CHICAGOPEX 2019 można znaleźć na stronie:
https://www.chicagopex.org/chicagopexcurrent.html

Warto odnotować, że w ostatnich latach przedstawiciele POLONUS-a parokrotnie uczestniczyli w wystawach filatelistycznych organizowanych w Polsce prezentując eksponaty wysokiej jakości, często zawierające unikatowe walory.