Zaproszenie do Wrocławia na wystawę "100. rocznica powstania Polskiego Czerwonego Krzyża"
Dodane przez Redakcja dnia Październik 24 2019 09:45:14
W dniach 24 - 26 października br. w auli Zespołu Szkół Nr 18 przy ul. Młodych Techników we Wrocławiu odbędzie się Krajowa Wystawa Filatelistyczna z okazji 100. rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Zostaną na niej zaprezentowane najlepsze polskie zbiory filatelistyczne związane z Czerwonym Krzyżem, odzyskaniem przez Polskę niepodległości i odradzającą się Pocztą Polską.
Treść rozszerzona
W dniach 24 - 26 października br. w auli Zespołu Szkół Nr 18 przy ul. Młodych Techników we Wrocławiu odbędzie się Krajowa Wystawa Filatelistyczna z okazji 100. rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Zostaną na niej zaprezentowane najlepsze polskie zbiory filatelistyczne związane z Czerwonym Krzyżem, odzyskaniem przez Polskę niepodległości i odradzającą się Pocztą Polską. Wśród ekspozycji przygotowanych przez 50 wystawców każdy zwiedzający znajdzie coś dla siebie, zarówno pasjonat historii, miłośnik sportu, przyrody czy nawet kosmosu. Jury Wystawy najlepszemu wystawcy przyzna Grand Prix - Puchar Prezydenta
Wrocławia.

W czwartek i sobotę na wystawie funkcjonować będzie stoisko Poczty Polskiej, na którym będzie możliwość zaopatrzenia się w okolicznościowe znaczki i wydawnictwa. Całość wydarzenia spuentuje w sobotnie południe przyjazd rowerzystów z przesyłkami Poczty Rowerowej organizowanej na 100-lecie PCK na trasie z Oleśnicy do Wrocławia.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia ekspozycji! Wstęp wolny.