Wystawa Filatelistyczna "100-lecie powrotu Polski nad morze"
Dodane przez Redakcja dnia Styczeń 05 2020 09:39:02
Okręg Pomorski PZF wspólnie z Muzeum Gdańska i oraz Pocztą Polską, uświetni obchody 100-lecia powrotu Polski nad morze poprzez niekonkursową wystawą filatelistyczną, która odbędzie się w dniach 30 stycznia - 16 lutego 2020 roku, w Dworze Artusa w Gdańsku.
Treść rozszerzona
Okręg Pomorski Polskiego Związku Filatelistów wspólnie z Muzeum Gdańska i przy współpracy z Pocztą Polską, uświetni obchody 100-lecia powrotu Polski nad morze poprzez niekonkursową wystawą filatelistyczną, która odbędzie się w dniach 30 stycznia - 16 lutego 2020 roku, w Dworze Artusa w Gdańsku. Na 30 ekranach zaprezentowane zostaną eksponaty związane z historią poczty na Pomorzu oraz rewindykacją Pomorza w roku 1920.
Wystawcami będą Julian Auleytner, Bernard Jesionowski, Andrzej Kłosiński, Dariusz Speina i Ryszard Zienkiewicz.
Organizatorzy zapraszają szkoły do zwiedzania wystawy. Dla uczniów przygotowano kartę pracy z zadaniami nawiązującymi do treści wystawy. Przewidujemy nagradzanie uczniów filatelistycznymi upominkami.
Z okazji wystawy wydana będzie pocztowa kartka okolicznościowa oraz jednodniowy datownik okolicznościowy stosowany w UP Gdańsk 50. Wydany zostanie także MójZNACZEK.
Chętni do nabycia wydawnictw związanych z wystawą proszeni są o kontakt telefoniczny na numer 501-024-919, względnie e-mailowy na adres proaltel@wp.pl do 15 stycznia 2020 r.

Informację przekazał:
Jerzy Białas
Prezes Pomorskiego Okręgu PZF