Posiedzenie Kapituły Medalu "Za zasługi dla rozwoju publikacji filatelistycznych"
Dodane przez Redakcja dnia Maj 09 2020 10:01:21
4 maja 2020 r. zakończyło się internetowe posiedzenie Kapituły Medalu "Za zasługi dla rozwoju publikacji filatelistycznych". Kapituła wyróżniła Kol. Jiřego Krála z Karviny (Czechy) Gratulacjami Kapituły, ze względu na systematyczne prowadzenie i publikowanie w czeskim czasopiśmie "Syrena" badań z zakresu polskich znaków pocztowych i historii poczty.
Treść rozszerzona
4 maja br. zakończyło się internetowe posiedzenie Kapituły Medalu "ZA ZASŁUGI DLA ROZWOJU PUBLIKACJI FILATELISTYCZNYCH". W wyniku głosowania, poprzedzonego dyskusją wspartą dwiema niezależnymi recenzjami dorobku każdego ze zgłoszonych Kandydatów, Kapituła zdecydowała, że przedstawiony o wyróżnienie Medalem wniosek z Okręgu Łódzkiego PZF jest nieuzasadniony.

Jednocześnie Kapituła postanowiła wyróżnić Kolegę Jiřego KRÁLA /Karvina–Czechy/, 3-krotnego laureata Medalu: 1984 - 150, 1998 - 277, 2007 - 371, GRATULACJAMI KAPITUŁY Medalu za rok 2019 ze względu na systematyczne prowadzenie badań z zakresu polskich znaków pocztowych i historii poczty, redagowanie i wydawanie czasopisma SYRENA, a także za dostarczanie ZG PZF kolejnych egzemplarzy do publikowania w Cyfrowej Bibliotece Literatury Filatelistycznej na stronie www.i-kf.pl.

Informację przekazał:
Mirosław Miętus
Przewodniczący Kapituły Medalu