Międzynarodowa wystawa filatelistyczna Estonia 2020
Dodane przez Redakcja dnia Sierpień 02 2020 19:08:40
W dniach 10-12 lipca 2020 roku odbyła się w Tartu w Estonii Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Krajów Basenu Morza Bałtyckiego oraz eksponaty zaproszone. Niestety pandemia koronawirusa w dużej mierze pokrzyżowała plany organizatorów i wystawców.
Treść rozszerzona
W dniach 10-12 lipca 2020 roku odbyła się w Tartu w Estonii Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Krajów Basenu Morza Bałtyckiego oraz eksponaty zaproszone. Niestety pandemia koronawirusa w dużej mierze pokrzyżowała plany organizatorów i wystawców także tej wystawy. Pierwotny termin zgłaszania eksponatów najpierw został przesunięty z początków kwietnia na początek maja tak by ostatecznie być ustalonym na koniec czerwca. W sumie wystawa jednak się odbyła choć w bardzo okrojonej formie 37 eksponatów (29 eksponatów w ekranach + 8 eksponatów w klasie literatury). Najlepsze wyniki na wystawie zaliczyły dwa zaproszone ośmio-ekranowe eksponaty: Tillard Jean-Jacques - "Saint-Pierre-et-Miquelon, ses surcharges au 19eme siècle" oraz King Chris - "The posts in the city of Lubeck before 1868", które uzyskały bardzo wysoki wynik 96 punktów.
Na początku jeszcze przed pandemią polscy wystawcy bardzo chętnie i licznie zgłosili się do udziału w wystawie, jednak trudna i niepewna sytuacja pandemiczna skłoniła ich do wycofania się z wystawy. Mimo to na wystawie pojawił się polski eksponat w klasie literatury kol. Witolda Mikołajczyka "Gmina Bojanowo traktem i znakami pocztowymi opisana", który uzyskał niezły wynik 85 punktów i medal duży pozłacany LV, za którego osiągnięcie gratulujemy Autorowi.

Informację przekazał:
Krzysztof Piwko
Komisarz wystawy