"Podręcznik sędziego tematycznego" - nowe wydawnictwo autorstwa Ryszarda Prange
Dodane przez Redakcja dnia Październik 12 2020 20:06:14
We wrześniu br. ukazał się drukiem "Podręcznik sędziego tematycznego" wydany przez Klub Zainteresowań PZF TEMATICA. Na 48 autor, kol. Ryszard Prange, zebrał kilkanaście swoich artykułów, ukazujących się przez ostatnie pięć lat w biuletynie klubowym TEMATICA. Wszystkie one dotyczą zasad pracy sędziego filatelistycznego.
Treść rozszerzona
We wrześniu br. ukazał się drukiem "Podręcznik sędziego tematycznego" wydany przez Klub Zainteresowań PZF TEMATICA. Na 48 stronach zebranych zostało kilkanaście moich artykułów, ukazujących się przez ostatnie pięć lat w biuletynie klubowym TEMATICA. Wszystkie one dotyczą zasad pracy sędziego filatelistycznego.

Cztery pierwsze rozdziały poświęcone są cechom sędziego, przygotowaniu się jurora do pełnienia funkcji na wystawie, temu, co i jak powinien on robić w trakcie działania sądu konkursowego i na koniec, jak przekazać wyniki wystawcom. Ta część powinna zainteresować sędziów wszystkich klas konkursowych. W dalszej części Podręcznika omówione zostały kryteria sędziowania w klasie tematycznej. Ze względu na pewne uniwersalne zasady sędziowania także i te fragmenty opracowania mogą być przydatne dla ogółu sędziów. Jestem przekonany, że niezależnie od specjalności eksponatu, lektura Podręcznika może również przynieść korzyści wszystkim wystawcom, którzy poddadzą swoje eksponaty do oceny przez sędziów.

"Podręcznik sędziego tematycznego" otrzymali wszyscy członkowie Klubu TEMATICA. Chętni do nabycia tej pozycji mogą zwrócić się do autora telefonicznie pod numerem: 669 702 851) lub e-mailem na adres: ryszprange@poczta.wp.pl po wskazówki dotyczące wpłaty kosztów druku i wysyłki na konto Okręgu Wielkopolskiego PZF. Nakład ograniczony – w razie większego zainteresowania będzie możliwy w przyszłości dodruk Podręcznika.

Ryszard Prange