VII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów w Częstochowie
Dodane przez Redakcja dnia Październik 30 2020 10:41:06
W dniach 10-11 października 2020 roku odbył się VII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. Gospodarzem tej imprezy było Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Jednym ze współorganizatorów tego zlotu Okręg Częstochowski Polskiego Związku Filatelistów, który prezentował na nim również fragmenty eksponatów członków PZF.
Treść rozszerzona
W dniach 10-11 października 2020 roku odbył się VII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. Gospodarzem tej imprezy było Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Prezesem i właścicielem tego muzeum jest Krzysztof Witkowski,któremu w tym roku przyznano w Warszawie Statuetkę Totus Tuus. Współorganizatorami tego zlotu byli także: Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Częstochowie, Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej przy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II oraz Okręg Częstochowski Polskiego Związku Filatelistów.

Zlot połączony był z giełdą kolekcjonerską. Każdy z uczestników giełdy otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem Papierza Jana Pawła II. Czynne było stoisko Poczty Polskiej, gdzie można było zakupić 9-cio znaczkowy arkusik personalizowany związany tematycznie z osobą Jana Pawła II oraz z Muzeum Monet i Medali. Poczta Polska wydała także 2 karty pocztowe oraz stosowała dwa datowniki okolicznościowe. Na osobnym stoisku sprzedawany był banknot o nominale 0 Euro-Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie (Pierwszy Dzień Emisji był 11 października 2020 roku).

Odbywały się ciekawe prelekcje zaproszonych gości z kraju i z zagranicy. Skromnym akcentem był pokaz filatelistyczny fragmentów eksponatów członków Okręgu Częstochowskiego PZF nawiązujących tematycznie do działalności poczty w Częstochowie w różnych okresach.

Zlot cieszył się dużym zainteresowaniem.

Jacek Kubczyk
Prezes Okręgu Częstochowskiego PZF