Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 751
· Najnowszy użytkownik: Silastrertoria

free counters

stat4u

Biuletyn Informacyjny

Adres redakcji
Al. 3 Maja 12, 00-391 Warszawa
Tel.: 022/625-35-56, fax: 022/625-20-52
Adres e-mail: zgpzf@wp.pl

Biuletyn Informacyjny PZF rozprowadzany jest za pośrednictwem Okręgów (Oddziałów) PZF. Spełnia rolę "dziennika urzędowego" Polskiego Związku Filatelistów. Wydawcą biuletynu jest Okręg Pomorski PZF z siedzibą w Gdańsku.

Redakcja Biuletynu Informacyjnego
   
Józef Kuczborski Joanna Boniśniak Arkadiusz Kafka

Biuletyn Informacyjny PZF zawiera:
- decyzje i uchwały Prezydium i Zarządu Głównego PZF,
- nowe i znowelizowane regulaminy PZF, ważniejsze decyzje i uchwały FEPA i FIP,
- ważniejsze zagadnienia z wystawiennictwa krajowego i zagranicznego, a także protokoły sądów konkursowych wystaw,
- informacje dotyczące zmian strukturalnych w PZF, FEPA i FIP.
Informacje o wystawach konkursowych w formie wykazów przyznanych medali i wyróżnień powinny stanowić ważne narzędzie pracy każdego sędziego w procesie przygotowania do pracy w jury. Organizatorzy wystaw, jurorzy i sami wystawcy znajdą na łamach Biuletynu aktualizacje regulaminów i zasad wystawiennictwa.

Pierwszym redaktorem naczelnym Biuletynu Informacyjnego PZF był kol. Marian Chabowski. Redagował Biuletyn Informacyjny PZF w latach 1977-2008. Początkowo w skład Kolegium Redakcyjnego, poza redaktorem naczelnym, wchodzili: Zygmunt Baranowski, Stanisław Głowiński, Maria Groer, Ryszard Rzepko i Aleksander Sękowski. Szybko rozpadł si ten sześcioosobowy zespół redakcyjny. Poczynając od 1994 roku kol. Marian Chabowski otrzymał pomoc w osobie kol. Henryka Białka.
Od roku 2008 redaktorem naczelnym Biuletynu został kol. Jan Kruszyński, któremu pomagali kol. Henryk Białek i od 2012 r. kol. Henryk Wielgosik. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników Biuletynu Informacyjnego PZF, redakcja zaplanowała publikację na stronie internetowej Zarządu Głównego PZF skanów poszczególnych numerów Biuletynu. Zrealizowano zamieszczenie skanów pierwszych 42 numerów BI (lata 1977-87). Od 2009 Biuletyn zaczął się ukazywać tylko dwa razy w roku. Pojedynczy numer Biuletynu za rok 2012 opublikowano początkowo w wersji elektronicznej, a drukiem ukazał się dopiero w roku 2013. W latach 2008-12 zamówienia Okręgów na kolejne numery BI spadły o przeszło połowę. Od 2013 roku do zespołu redakcyjnego dołączyli kol. Józef Kuczborski (informacje z prac ZG) oraz Marek Zbierski (wystawiennictwo oraz skład komputerowy), którym Prezydium ZG w październiku tego roku postanowiło powierzyć odpowiedzialność za redakcję Biuletynu Informacyjnego.
W kwietniu 2019 roku Prezydium ZG powierzyło redakcję Biuletynu Informacyjnego kol. Józefowi Kuczborskiemu. W skład redakcji weszli także: kol. Joanna Boniśniak oraz kol. Arkadiusz Kafka.

Marian Chabowski
redaktor naczelny
w latach 1977 - 2008
Jan Kruszyński
redaktor naczelny
w latach 2008 - 2013
Marek Zbierski
redaktor naczelny
w latach 2013 - 2019