Zakończyła się ŚWF „Boston 2026”

W dniach 23–30 maja 2026 roku w Bostonie (USA) odbywała się największa na świecie impreza filatelistyczna — Światowa Wystawa Filatelistyczna „Boston 2026”.
Polscy wystawcy otrzymali następujące wróżnienia:
- Bogdan Pelc, Historia poczty w Królestwie Polskim 1858–1865 (klasa historii poczty, grupa: Europa), 95 pkt. i medal duży złoty,
- Johann Olchowik, Przyczynki do historii węzła kolei żelaznej i poczty w górnośląskiej miejscowości Morgenroth-Chebzie – Ruda Śląska-Chebzie (klasa literatury, grupa: książki i prace badawcze), 82 pkt. i medal pozłacany,
- Fischer sp. z o.o., Katalog polskich znaków pocztowych (i z Polską związanych) 2026, t. I (klasa literatury, grupa: katalogi ogólne), 82 pkt. i medal pozłacany,
- Fischer sp. z o.o., Katalog polskich znaków pocztowych (i z Polską związanych) 2026, t. II (klasa literatury, grupa: katalogi ogólne), 82 pkt. i medal pozłacany,
- Marek Jedziniak, Filatel.pl (klasa literatury, grupa: literatura cyfrowa, strony internetowe i oprogramowanie), 85 pkt. i medal duży pozłacany,
- Mirosław Miętus, Strona Internetowego Koła Filatelistów PZF www.i-kf.pl (klasa literatury, grupa: literatura cyfrowa, strony internetowe i oprogramowanie), 85 pkt. i medal duży pozłacany.
Tags: wystawiennictwo, wystawy
