Aktualności

Menu

Kondolencje

Prezesowi Zarządu Głównego PZF kol. Henrykowi Monkosowi najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci matki składają

Prezydium i członkowie Zarządu Głównego PZF

Drukuj E-mail

Zaproszenie do udziału w Międzynarodowej Wystawie Filatelistycznej SAVPEX 2024

Savpex 2024 logoKomitet Organizacyjny Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej SAVPEX 2024 zaprasza polskich wystawców do udziału w wirtualnej Wystawie Filatelistycznej SAVPEX 2024 eksponatów jednoekranowych organizowanej przez Towarzystwo Filatelistyczne Wolnego Stanu Orange pod auspicjami Federacji Filatelistycznej Południowej Afryki. W załącznikach poniżej zamieszczono formularz zgłoszeniowy oraz wyciąg z regulaminu w języku polskim.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Zaproszenie na konferencję naukową PAF

PAF logoPrezydium Polskiej Akademii Filatelistyki zaprasza do udziału w XXXI Konferencji Naukowej PAF. Konferencja odbędzie się w dniach od 24 do 26 maja 2024 r., w Ciechocinku, w Ośrodku TVP, przy ul. Wojska Polskiego 10. Motyw przewodni tegorocznej Konferencji PAF to „80 lat od wydań lubelskich 1944”. W Konferencji uczestniczyć mogą członkowie i kandydaci PAF oraz osoby spoza grona członków PAF, wcześniej zgłoszone i zakwalifikowane do uczestnictwa na podstawie rekomendacji członków PAF lub zaproszone przez Prezydium PAF.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Wirtualna Wystawa Filatelistyczna Tarnów 2022 już otwarta

Tarnow 2022 logoOd dnia dzisiejszego, to jest 21 listopada 2022 roku, przez kolejnych 5 dni, na naszej stronie internetowej będzie gościć Wirtualna Wystawa Filatelistyczna TARNÓW 2022 zorganizowana przez Tarnowski Okręg PZF. Wystawa powyższa jest konkursową wystawą II stopnia o zasięgu krajowym i odbędzie się w roku 150. rocznicy urodzin polskiego Edisona – Jana Szczepanika. Aby obejrzeć eksponaty zgłoszone na wystawę, wystarczy kliknąć w link znajdujacy się na górze strony. Ekspozycja potrwa do 25 listopada br. Serdecznie zapraszamy do oglądania eksponatów!

Drukuj E-mail

Jubileuszowa wystawa filatelistyczna twórczości Czesława Słani w Lublinie

okreg lubelskiZarząd Okręgu Lubelskiego włączył się do obchodów 100-lecia urodzin Czesława Słani organizując Jubileuszową Wystawę jego twórczości. Czesław Słania w latach 1927-1944  był trwale związany z Lubelszczyzną, mieszkając w domu rodzinnym w miejscowości Osmolice, kilka kilometrów od Lublina. W latach przedwojennych uczęszczał do gimnazjum im. Jana Zamojskiego w Lublinie. Po roku 1989 wielokrotnie odwiedzał swoją posiadłość i żyjącą tu wówczas rodzinę. Bywał dwa, trzy razy w roku w Osmolicach. W czasie jego pobytów, najczęściej dwutygodniowych,  domek zamieniał się w pracownię artysty. Tu powstawały projekty znaczków pocztowych dla poczt wielu państw. Był częstym gościem zorganizowanych dni szwedzkich w Lublinie.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

  • 1
  • 2