Zmarł Stanisław Walisch (1933-2025)
11 stycznia 2025 roku zmarł dr inż. Stanisław Andrzej Walisch, Członek Honorowy i ekspert Polskiego Związku Filatelistów.
Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.
Napisane przez Jacek Wierzbicki, . Opublikowano w ZG PZF Odsłony: 184
11 stycznia 2025 roku zmarł dr inż. Stanisław Andrzej Walisch, Członek Honorowy i ekspert Polskiego Związku Filatelistów.
Napisane przez Joanna Boniśniak, . Opublikowano w ZG PZF Odsłony: 385
14 grudnia 2024 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego PZF z udziałem prezesów Okręgów oraz zaproszonych gości. Na posiedzeniu podjęto szereg uchwał dotyczących różnych sfer działalności związku, które podlegają publikacji na stronie internetowej Zarządu Głównego.
Napisane przez Adam Szuler, . Opublikowano w ZG PZF Odsłony: 341
Okładka „Filatelisty” zmieniła swój kolor, znak to, że rozpoczynany nowy rok kalendarzowy. Bieżący będzie szczególny dla Polskiego Związku Filatelistów, gdyż będziemy świętować 75-lecie Związku oraz odbędzie się XXIII Zjazd PZF w Iławie, na którym zostaną wybrane władze na kolejną 4-letnią kadencję. Zanim jednak dojdzie to tych wydarzeń, które będą ze sobą połączone, zapraszam do lektury niniejszego zeszytu.
Napisane przez Adam Szuler, . Opublikowano w ZG PZF Odsłony: 611
Czas biegnie nieubłaganie, nieuchronnie zbliża się ku końcowi rok 2024, który tuż przed oddaniem do druku poprzedniego zeszytu przyniósł do redakcji bardzo smutną wiadomość, ze odszedł redaktor Bronisław Rejnowski, który przewodził „Filateliście” w latach 1996–2012.
Napisane przez Adam Szuler, . Opublikowano w ZG PZF Odsłony: 617
Okładka bieżącego zeszytu wygląda zdecydowanie inaczej, niż te, do których przywykliśmy w ostatnim czasie. Wszystkich, którzy przeżyli szok, uspokajam, to tylko jednorazowy „wyskok”. Spowodowany jest on tym, że dokładnie 70 lat temu ukazało się pierwsze wydanie „Filatelisty”, którego strona tytułowa miała leyout właśnie w takim stylu, oczywiście wtedy był w kolorach czarnym i białym. Przyznam jednak, że początkowo zrodził się pomysł, aby jeszcze wierniej oddać koloryt pierwszej strony z 1954 roku, ale po namyśle i dyskusji w gronie redakcyjnym postanowiliśmy zachować kolorystykę współgrającą z całością bieżącego rocznika.
Napisane przez Ryszard Prange, . Opublikowano w ZG PZF Odsłony: 592
Zarząd Główny PZF na zebraniu w dniu 9 września 29024 roku podjął Uchwałę nr 49/XXII/ZG/2024, w której zatwierdzono:
1. Zmianę nazwy klasy widokówek na klasę ilustrowanych pocztówek i w związku z tym w „GREX-PZF - Regulaminie ogólnym wystaw konkursowych”, w zestawieniu klas konkursowych, ujętych w Art. 3.3, dokonano stosownej zamiany.
Napisane przez Adam Szuler, . Opublikowano w ZG PZF Odsłony: 633
Wakacje dobiegły końca, dni są coraz krótsze, a noce coraz dłuższe, nieuchronny to znak, że pozostało już niewiele lata i zbliża się wielkimi krokami jesień. Dla nas plus jest tego taki, że ożywi się znowu życie filatelistyczne, które z wiadomych powodów w okresie letnim zawsze mocno wyhamowuje. Już na początku września (7-8.09) w wielkopolskim Mikstacie, a dokładniej w Ośrodku „Mikstat Las”, położonym w mikstackim lesie, spotkają się „erkowicze” na XXXIV Spotkaniu Ogólnopolskiego Klubu Zainteresowań „ZNAKI POLECENIA” PZF.
Napisane przez Sławomir Bem, . Opublikowano w ZG PZF Odsłony: 448
Ten numer Biuletynu jest pod znakiem konkursów. W numerze zamieszczamy wyniki konkursu na najlepszą polską kartę maksimum roku 2022, który w tym roku po raz pierwszy odbył się w dwóch kategoriach oraz ogłaszamy kolejny konkurs na najlepsze polskie karty maksimum roku 2023. Szczegóły w numerze.
Dla kolekcjonerów w bieżącym biuletynie zamieszczamy kolejną garść porad, tym razem na temat nieuczciwych praktyk z jakimi mogą się spotkać kolekcjonerzy kart maksimum.