Polski Związek Filatelistów FEDERATION POLONAISE DES PHILATELISTES * POLISH PHILATELISTS UNION * POLNISCHER PHILATELISTEN VERBAND ZARZĄD GŁÓWNY Pozarządowa Organizacja Pożytku Publicznego
Napisane przez Marek Zbierski, . Opublikowano w Klub Tematica Odsłony: 382
Już na początku sierpnia członkowie klubu TEMATICA otrzymają wrześniowy numer naszego kwartalnika, a w nim oprócz kolejnego miesiąca z naszego kalendarza (tym razem jest to miesiąc maj) wiele ciekawych artykułów. Możemy się pochwalić dwójką nowych autorów, z których jeden opisuje nieznane szczegóły ze znanej wszystkim fotografii z końca II wojny światowej.
Napisane przez Marek Zbierski, . Opublikowano w Klub Tematica Odsłony: 323
W połowie maja członkowie klubu TEMATICA zapoznają się z 43. biuletynem swojego klubu. Szczególnej uwadze polecane są dwa opracowania o mało znanej naszym tematykom całostce z australijskiej Wiktorii z końca XIX wieku oraz materiał o nieznanych szerzej laureatach Nagrody Nobla, pochodzących z terenów obecnie znajdujących się w granicach naszego kraju. Temat ten (ale nie z perspektywy filatelistyki) poruszany był już od lat w wielu prasowych publikacjach, a nawet grubych książkach, ale okryty jest ciągle zasłoną milczenia.
Napisane przez Marek Zbierski, . Opublikowano w Klub Tematica Odsłony: 287
W bieżącym tygodniu członkowie naszego Klubu TEMATICA otrzymają kolejny, już 42. biuletyn, a w nim przeczytają m.in. dwa artykuły naszych, zagranicznych autorów dedykowane nie tylko polskiemu czytelnikowi. Zestawienie wybranych kilkudziesięciu fałszerstw radzieckich i rosyjskich znaczków pocztowych, oferowanych na zagranicznych portalach i aukcjach oraz związane z tym informacje, uchronią z pewnością wielu filatelistów, a szczególnie wystawców, od zbytecznych wydatków.
Napisane przez Marek Zbierski, . Opublikowano w Klub Tematica Odsłony: 285
Z początkiem roku strona internetowa www.tematica.pl wzbogaciła się o sporą porcję publikacji z pierwszych dziewięciu lat istnienia biuletynu klubu TEMATICA (numery 1-26), umieszczonych w nowej zakładce „Archiwum tematyczne”. Są to pojedyncze artykuły oraz serie połączone z kilku numerów. Autorami wybranych artykułów, poszerzających znacząco wiedzę filatelistyczną i tematyczną, są koledzy, którzy są do dziś wiernymi członkami klubu TEMATICA i współpracują z redakcją. Zapraszamy pozostałych tematyków, młodych filatelistów oraz ich opiekunów do zapoznania się z tymi ciekawymi publikacjami.
Napisane przez Marek Zbierski, . Opublikowano w Klub Tematica Odsłony: 329
„Kończymy ten rok i planujemy następny” – tak zatytułowany jest artykuł wstępny w ostatnim w tym roku, a 41. w kolejności, biuletynie klubu TEMATICA. Po przesłaniu naszym klubowiczom wersji elektronicznej otrzymaliśmy już pozytywne reakcje, co każdorazowo nas cieszy i mobilizuje do dalszej pracy. Tak samo cieszymy się z sukcesów naszych Kolegów i chętnie relacjonujemy ich drogi do ich wysokich wyników. Staramy się też pomagać w rozwiązywaniu czasem niełatwych problemów.
Napisane przez Marek Zbierski, . Opublikowano w Klub Tematica Odsłony: 288
Z zadowoleniem przekazujemy czytelnikom 40. numer biuletynu klubu TEMATICA. Cieszymy się także z faktu, że nasi autorzy znajdują interesujące tematy dla swoich artykułów i nie musimy korzystać z tłumaczeń zagranicznych materiałów publikowanych już w Internecie. Przekazywana w artykułach wiedza jest dla nas priorytetem.
Napisane przez Marek Zbierski, . Opublikowano w Klub Tematica Odsłony: 325
Klub Zainteresowań TEMATICA istnieje już 12 lat. Postanowiliśmy wyjść szerzej z naszą ofertą i stąd powstanie klubowej strony internetowej, na której prezentujemy część naszego dorobku z ostatnich trzech lat. Dla niektórych będzie to przypomnienie naszych publikacji, dla większości jednak otwarcie na filatelistyką tematyczną, której nie znali. Strona dostępna jest pod adresem: www.tematica.pl
Napisane przez Marek Zbierski, . Opublikowano w Klub Tematica Odsłony: 313
Czerwcowy, już 39 numer Biuletynu TEMATICA, to kolejne porcja informacji nie tylko dla filatelistów - tematyków. Biuletyn trafia do rąk wszystkich czytelników w kolorowej formie elektronicznej, a dla części członków klubu także w tradycyjnej wersji papierowej. Naszym celem nie jest jednak wielobarwna książeczka z obrazkami, lecz merytorycznie silny i oparty na możliwie głębokiej wiedzy przekaz, który pomoże i zainspiruje do dalszych poszukiwań i poszerzania kolekcji oraz eksponatów tematycznych.