Biuletyn klubu "Tematica" nr 34
W przewidywanym terminie do rąk czytelników trafia kolejny, trzydziesty czwarty numer biuletynu TEMATICA. Przygotowaliśmy ciekawy i wszechstronny materiał o filatelistyce tematycznej. Zestaw przeszło 220 ilustracji rozszerzyliśmy o nową „Galerię TEMATICA” z kolejnymi 23 walorami w kolorze. Mamy nadzieję, że ta propozycja spotka się z Waszą aprobatą i uatrakcyjni jeszcze nasze biuletyny.
W 34. numerze nasi klubowicze znajdą m. in. kolejne analizy zeszłorocznej majowej wystawy wirtualnej, artykuł o walorach pocztowych z nietypowych materiałów (tym razem z tekstyliów, drewna i innych roślin) wykonanych nowatorskimi technikami oraz kolejny odcinek o znaczkach, których nie powinno właściwie być. Po raz pierwszy omawiamy na łamach biuletynu mało znany u nas obszar przesyłek byłej wschodnioniemieckiej służby kurierskiej, które są w większości walorami tematycznymi do bardzo wielu eksponatów.
Ilość zgromadzonych informacji i materiału ilustracyjnego powodują, że dzielimy niektóre tematy na odcinki. Determinuje to głównie objętość każdego numeru (teraz mamy 68 stron), który powinien prezentować szeroki wybór tematów. W każdym biuletynie staramy się bowiem przekazywać wachlarz atrakcyjnych informacji (od klasyki do nowości tematycznych).
Marek Zbierski
Spis treści numeru 34 (marzec 2022):
Co w numerze
Marek Zbierski
Kronika towarzyska
Abecadło wystawcy tematycznego
Deficyty (2)
Marek Zbierski
Jeden taki eksponat (3)
Marek Zbierski
Czy można poprawić dobry eksponat? (4)
Krzysztof Trawiński
Ważny jest także 1%
Trochę inny leksykon tematyka (6)
ZKD
Marek Zbierski
Bokserzy wiecznie żywi
Roman Babut, Marek Zbierski
Działalność filatelistyczna firmy "Mieżdunarodnaja Kniga"
Krzysztof Trawiński
Dziwne znaczki tematyczne (1)
Marek Zbierski
Kolekcjonerstwo tematyczne
Janusz Łojek
Szwajcarskie całostki charytatywne (2)
Marek Zbierski
Pomocnik dla szukajacych
Marek Zbierski
Amerykańskie całostki i koperty w rozmiarze XXL
Krzysztof Trawiński
Znaczki, których nie powinno być (3)
Marek Zbierski
Tags: czasopisma, piśmiennictwo