Ukazał się trzeci numer "Biuletynu Maksimafilia"
Prezentujemy Państwu już trzeci numer biuletynu poświęconego kolekcjonowaniu kart maksimum, powstałego z inicjatywy Komisji Maksimafilii ZG PZF, w którym przybliżamy czytelnikom zarówno teorię, historię, jak i nowości z obszaru maksimafilii. W części dotyczącej wskazówek i porad przy budowie prawidłowego eksponatu konkursowego w klasie maksimafilii, tym razem zamieszczamy artykuł poświęcony ostemplowaniu stosowanym na kartach maksimum.
Podczas Światowej Wystawy Filatelistycznej Indonesia 2022 w Dżakarcie w sierpniu 2022 roku wybrano nowe władze Komisji Maksimafilii FIP. W Dżakarcie w dniu 9 sierpnia 2022r. Kongres FIP ratyfikował nowe wytyczne do sędziowania eksponatów maksimafilii zatwierdzone przez Komisję Maksimafilii FIP w Bangkoku w dniu 1 grudnia 2018 r.
W następnym numerze biuletynu poświęcimy tym zmianom oddzielny artykuł. W bieżącym numerze dzięki współpracy z naszymi czytelnikami możemy przedstawić uzupełnienie do poprzednich artykułów przedstawiających polskie karty maksimum z lat 1920 - 1939 oraz ciekawostkę związaną z pobytem Mariana Haydzickiego w Stanisławowie. Zachęcamy do współpracy i udziału w tworzeniu kolejnych numerów biuletynu.
Dodaliśmy też nowy dział poświęcony odpowiedziom czytelnikom na otrzymane pytania z obszaru maksimafilii.
Zachęcając też czytelników do dzielenia się z nami swoimi kreacjami nowych kart maksimum, w tym numerze ogłaszamy konkurs na najlepszą polską kartę maksimum stworzoną w 2021 roku i zapraszamy do udziału w nim. Szczegóły przedstawiono w numerze.
Sławomir Bem
Przewodniczący Komisji Maksimafilii ZG PZF
Biuletyn w wersji PDF można pobrać lub przeglądać klikając w obrazek poniżej, natomiast archiwalne numery biuletynu są dostępne w zakładce Komisji Maksimafilii.
Tags: maksimafilia